Plaże na Chalkidiki

Półwysep Chalcydycki kusi zarówno mnogością wspaniałych zabytków, świadczących o bogatej historii Grecji, jak i pięknych, piaszczystych plaż, na których miłośnicy relaksu i słonecznych kąpieli znajdą chwilę spokoju. Złoty piasek, przejrzysta błękitna woda i rajski krajobraz zapewnią idealny wypoczynek.

Najpopularniejsze palże półwyspu

Jedną z najsłynniejszych plaż na greckim półwyspie Chalcydyckim jest piaszczysta Kalithea, znajdująca się nad Morzem Egejskim, na wschodzie półwyspu Kassandra, który stanowi jedną z odnóg Chalkidiki. Plaża przyciąga malowniczym krajobrazem, czystą i przejrzystą wodą o pięknym błękitnym kolorycie oraz drobnym, miękkim piaskiem.

Wśród najpiękniejszych plaż Chalkidiki należy również wymienić Skalę, należącą do miasteczka Gerakini, ok. 71 km od Salonik. Czysta piaszczysta plaża została odznaczona prestiżową Błękitną Flagą. Spokojna okolica, turkusowa woda i niezapomniane widoki pozwolą poczuć się jak w raju.

Warto wiedzieć, iż najwspanialsze plaże znajdują się na mniejszym, należącym do Chalkidiki, półwyspie Athos, są one jednak niedostępne dla turystów, ze względu na fakt, iż obszar ten znajduje się pod władzą klasztorną. Plaże Chalkidiki odznaczają się niezwykle krystaliczną, błękitno-turkusową wodą, drobnym piaskiem oraz bogatą szatą roślinną wydm i zielonymi lasami.

Kolejną godną uwagi plażą jest Armenistis w miejscowości Sarti. Charakteryzuje się ona drobnym białym piaskiem oraz czystą wodą o przepięknym odcieniu turkusu. Amatorzy zażywania słonecznych kąpieli znajdą na półwyspie Chalcydyckim jeszcze wiele wspaniałych miejsc do biernego wypoczynku, należą do nich m.in.: Agios Mamas, Akti Aretes, Agios Ioannis, Agia Varvara oraz Agios Georgios.