Z dziećmi

Półwysep Chalcydycki to przede wszystkim doskonałe plaże, uznawane za najciekawsze w całej Grecji. To wyjątkowe miejsce łączy piękno natury i ciekawe zabytki architektoniczne.

Co warto zobaczyć?

Chalkidiki to miejsce, gdzie można obejrzeć wiele interesujących zabytków architektonicznych. Na północy półwyspu znajduje się Góra Athos, która jest zamieszkana przez prawosławnych mnichów tworzących autonomiczną Republikę Teokratyczną. Miejsce zachwyca przede wszystkim wspaniałą architekturą. Całość znajduje się na liście UNESCO. Wiele interesujących zabytków można zobaczyć również w Salonikach, które są największym miastem w północnej Grecji. Oczywiście w czasie rodzinnych wakacji trzeba również zatroszczyć się o odpowiednie atrakcje dla dzieci, które nie zawsze lubią zwiedzanie zabytków. Na szczęście nie powinno być z tym problemu.

Rodzinny hotel

Wybierając się na Chalkidiki z dzieckiem warto wybrać rodzinny hotel, który zapewni także ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Najlepiej zdecydować się na ośrodek wypoczynkowy, który będzie położony w niedużej odległości od plaży, ponieważ konieczność dłuższej podróży będzie męcząca dla dzieci. Obowiązkowo na terenie hotelu powinien znajdować się basen z brodzikiem dla dzieci, miejsce gdzie można uprawiać różne sporty oraz plac zabaw. Dzięki temu maluchy nie będą się nudzić nawet jeśli spędzą cały dzień w hotelu. Dobrym pomysłem są także różne zajęcia dla dzieci, dzięki którym można je zostawić pod opieką animatora i spędzić czas tylko we dwoje.

W Salonikach znajduje się Aquapark Waterland przeznaczony szczególnie dla dzieci, więc jest to idealne miejsce na rodzinną wyprawę. Główną atrakcją są baseny ze sztucznymi falami i liczne zjeżdżalnie. Na terenie parku znajduje się wiele miejsc z wygodnymi leżakami, które zapewnią przyjemny relaks.